Aktualności

Trzeci Piknik Rodzinny „Aktywność i sport moim jedynym nałogiem”

lip 5, 2023 | Aktualności

2 lipca przy altanie na ul. Wesołej odbył się już po raz trzeci Piknik Rodzinny „Aktywność i sport moim jedynym nałogiem”. Impreza trwała od godz. 14.00 do 17.00, a jej głównym celem było stworzenie rodzinnej atmosfery, a co za tym idzie wzmacnianie więzi rodzinnych; motywowanie młodzieży do aktywności, samorozwoju, wspólnej zabawy, spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dla przybyłych gości przygotowanych było wiele atrakcji: dmuchany plac zabaw, gry i zabawy z animatorem, pokazy taneczne grup „Magnusie” i „Magnetic”, zabawa przy muzyce, popcorn, wata cukrowa, lody, kiełbaski z grilla. Na  pikniku nie mogło zabraknąć również słodkości przygotowanych  przez rodziców, którzy także wspierają takie wydarzenia. Ich przepyszne  słodkości w postaci ciast  czy  deserków  kusiły łasuchów do skosztowania. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Kulesianki” serwowały kawę i herbatę do tych słodkości oraz przygotowały niespodziankę w postaci niezwykłej fotoramki do wspólnych zdjęć podkreślając co w  życiu jest najważniejsze. Fotoramka cieszyła się dużym zainteresowaniem podczas tego wydarzenia. 

Zgodnie z tradycją, piknik odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, którzy zapoznali najmłodszych z podstawami bezpieczeństwa podczas panujących wakacji. Chętni, którzy zasiedli za kierownicą policyjnego radiowozu, oprócz pamiątkowego zdjęcia,  mogli choć przez chwilę poczuć się funkcjonariuszem na służbie.

Druhowie z OSP KSRG Kulesze Kościelne, jak co roku bacznie czuwali nad bezpieczeństwem zgromadzonych gości, zapoznawali uczestników ze sprzętem strażackim oraz przy pomocy fantomów  prezentowali zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażacy zadbali również o atrakcję, która w poprzednim roku niezwykle spodobała się młodym uczestnikom, a mianowicie kurtynę wodną. Co prawda dzień nie był zbyt  upalny, zdarzały się mocne porywy chłodniejszego wiatru, jednak nie zraziło to młodzieży i z miłą chęcią skakały pośród spadających niczym deszcz kropli wody.

Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kuleszach Kościelnych zapewnili wszystkim młodym gościom kącik artystyczny, w którym zaplatano kolorowe warkoczyki oraz malowano co tylko dusza zapragnęła na twarzy. Sprawdzili również wiedzę rodziców, a dokładniej tatusiów o swoich pociechach podczas  quizu rodzinnego „Co powie tata?.

W programie znalazło swoje miejsce także promowanie czytelnictwa – trójce najmłodszych, a zarazem najaktywniejszych czytelników  wręczono dyplomy  „Najaktywniejszy Czytelnik Dziecięcy w 2022 r.”.

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Kuleszach Kościelnych zorganizowali  punkt konsultacyjny,  dostęp do ulotek i broszur promujących, przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, bezpieczny styl życia bez różnego rodzaju używek – m.in. napoje alkoholowe, narkotyki.

Ogromne brawa i podziękowania dla:

  • Gminy Kulesze Kościelne,
  • OPS Kulesze Kościelne,
  • Szkoły Podstawowej  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w  Kuleszach Kościelnych,
  • Gminnej Biblioteki Publicznej w Kuleszach Kościelnych,
  • Centrum Kulturalno -Edukacyjnego Wsi,
  • Klubu Sportowego Kulesze Kościelne,
  • Koła Gospodyń Wiejskich,, Kulesianki”,
  • OSP KSRG Kulesze Kościelne,
  • wspierających rodziców  naszych dzieci.

Wspólna praca wszystkich instytucji dała efekt w postaci wspanialej niedzielnej imprezy ,która przede wszystkim ma integrować, scalać nasze rodziny, ucząc wspólnego, aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

zdjęcia oraz filmiki”: Marta Śliwińska

Skip to content