Aktualności

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

cze 6, 2023 | Aktualności

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Został ustanowiony w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Co roku obchody organizowane są w ponad 100 krajach, w tym także w Polsce. Światowy Dzień Ochrony Środowiska ma na celu uświadomić główne problemy ekologiczne naszych czasów oraz zachęcić do poszukiwania na nie rozwiązań.

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kuleszach Kościelnych  dnia  6 czerwca wzięła udział w edukacyjnej wycieczce na zrekultywowany teren po byłym gminnym składowisku odpadów komunalnych gdzie znajduje się ścieżka edukacyjna i w obecnej fazie rekultywacji rośnie tam młody las. W trakcie zajęć terenowych Pani Monika Idźkowska – Kierownik MPO Sp. z o.o. Oddziału  w Wyszkach, opowiedziała o systemie odbioru i zagospodarowania odpadów na terenie Gminy Kulesze Kościelne, oraz przekazała Młodzieży zasady prowadzenia poprawnej segregacji odpadów komunalnych, wyjaśniła jak należy postępować aby ograniczyć powstawanie odpadów u źródła, oraz przekazała ulotki i plakaty dotyczące właściwej segregacji.

Warto zastanowić się co możemy zrobić dla Ziemi i zachęcić do tego dzieci, swoich znajomych i przyjaciół. Jest to doskonała okazja do rozejrzenia się wokół siebie i dostrzeżenia jaki piękny jest świat i jak wiele możemy zrobić w naszym otoczeniu. Wystarczy wybrać się na spacer i posprzątać okolicę, posadzić drzewo czy pojechać do pracy rowerem. Możemy również oszczędniej gospodarować wodą i prądem w naszym domu.

Skip to content