Aktualności

500 000 zł dla Gminy Kulesze Kościelne z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

lip 7, 2020 | Aktualności

02 lipca 2020 w Wysokiem Mazowieckiem Premier RP Mateusz Morawiecki wręczył samorządom z powiatu wysokomazowieckiego czeki na  zadania inwestycyjne w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Kulesze Kościelne otrzymała 500 000 zł.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania.

Jak informuje Ministerstwo Finansów, gminy będą składały  wnioski do Prezesa Rady Ministrów elektronicznie, za pośrednictwem wojewody. Środki te trafią do samorządów w ciągu kilku tygodni zapewnia ministerstwo.

Ministerstwo nie  wskazuje ostatecznego terminu na wydatkowanie środków przez samorządy.

Terminy składania wniosków i przekazywania środków zostaną określone w uchwale Rady Ministrów. Nabór wniosków od gmin i powiatów zostanie rozpoczęty w II połowie lipca lub w I połowie sierpnia.

Premier Mateusz Morawiecki w ramach wizyty w powiecie wysokomazowieckim zwrócił się także z apelem do wszystkich, którym na sercu leży dobro ojczyzny i lokalnych wspólnot samorządowych, o jak najliczniejszy udział w II turze wyborów na Prezydenta RP.

Skip to content